| Object Number | NA10625.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Crow (Culture) |
| Provenience | Montana |
| Culture Area | Great Plains Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Skin | Bead |
| Description | Heavily beaded; light-blue background, dark-blue and red design. |
| Height | 9 cm |
| Length | 28 cm |
| Width | 12 cm |
| Credit Line | Purchased from Ernest E. Murray, 1924 |
| Other Number | 177 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




