| Object Number | NA9373.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Sioux |
| Culture Area | Great Plains Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Skin | Bead |
| Description | Infant's. Covered wholly with trade seed beads. |
| Height | 7 cm |
| Length | 16 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Credit Line | Gift of William W. Frazier Jr., 1922 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




