| Object Number | MS2044 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Roman |
| Provenience | Italy (uncertain) |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | Terracotta, handle, figure in relief. |
| Height | 2.86 cm |
| Length | 7.7 cm |
| Width | 7.62 cm |
| Other Number | 1233 - Stevenson Etruscan Series Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


