| Object Number | 7733 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Chinese |
| Provenience | China |
| Section | Asian |
| Materials | Silk |
| Description | Black silk cap with red button. |
| Height | 12 cm |
| Length | 19 cm |
| Width | 15 cm |
| Credit Line | Gift of Francis C. Macauley, 1891 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



