| Object Number | NA1663.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Paiute |
| Provenience | North America |
| Culture Area | Great Basin Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Wool | Buckskin | Glass |
| Technique | Beaded |
| Description | Beaded. |
| Height | 2.5 cm |
| Length | 86 cm |
| Width | 33 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1929 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
