| Object Number | 38573A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Ute |
| Provenience | Utah |
| Culture Area | Great Basin Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Hide | Wood | Pigment |
| Description | Wood with buckskin covered head. |
| Length | 30 cm |
| Width | 5.3 cm |
| Credit Line | Pan-American Exposition; Wanamaker Expedition / R. Stewart Culin, 1901 |
| Other Number | 326 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

