Mortar
CG2024-3-1
From: United States of America
Curatorial Section: American
| Object Number | CG2024-3-1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Bowl-like mortar with a deep depression. |
| Height | 9 cm |
| Length | 22 cm |
| Width | 16 cm |
| Other Number | NA5049? - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


