Graywacke
Sandstone
31-20-1929
From: United States of America | Alaska | Yukon Island
Curatorial Section: American
| Object Number | 31-20-1929 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America | Alaska | Yukon Island |
| Culture Area | Arctic Culture Area |
| Locus | F, 6' 6" - 7' 3", III |
| Section | American |
| Materials | Graywacke |
| Description | Retouched on one edge |
| Length | 4 cm |
| Width | 2.5 cm |
| Credit Line | Alaskan Expedition, Frederica de Laguna, 1931 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.