| Object Number | 19559.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Finland |
| Culture Area | Russia |
| Section | American |
| Materials | Birch Bark |
| Description | Birch bark. |
| Height | 1.5 cm |
| Length | 2.8 cm |
| Width | 6.5 cm |
| Credit Line | Russian Expedition; Zelia Nuttall, 1897 |
| Other Number | 51 - Collector Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


