| Object Number | AF4019 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | East Africa |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Branching stick; carved representation of human head atop forming back and three legs. |
| Height | 63 cm |
| Length | 39 cm |
| Width | 29 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1912 |
| Other Number | 26425 - Dealer's Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



