| Object Number | MS2055 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy (uncertain) |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | Figure of man in relief. |
| Height | 3.2 cm |
| Length | 9.5 cm |
| Width | 9 cm |
| Outside Diameter | 7.8 cm |
| Other Number | 1233 - Stevenson Etruscan Series Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



