| Object Number | 97-122-189A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Northeast Africa |
| Section | African |
| Materials | Leather |
| Description | Red Morocco. Pointed toes. |
| Length | 24 cm |
| Width | 11 cm |
| Credit Line | Gift of the Academy of Natural Sciences of Philadelphia, 1997 |
| Other Number | L-122-189A - Old Museum Number | 29256 - ANSP Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




