| Object Number | E12041 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Roman |
| Provenience | Egypt | Oxyrhynchus |
| Section | Egyptian |
| Materials | Papyrus |
| Iconography | Goose |
| Height | 8 cm |
| Width | 10.8 cm |
| Depth | 3.7 cm |
| Credit Line | Distribution from the Egypt Exploration Fund, Graeco-Roman Branch, 1905 |
| Other Number | AES3828 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



