| Object Number | 50-1-67A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Italic (uncertain) |
| Provenience | Mediterranean |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Bronze |
| Description | Two of same type; one larger than the other. Three-flanged or triangular in section; socket for shaft at base. |
| Length | 2.4 cm |
| Width | 0.9 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. R. Hare Davis, 1950 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


