| Object Number | 33-55-28A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Siberia |
| Section | Near Eastern |
| Materials | Wood | Leather | Steel |
| Description | Steel blade (A), leather grip; wooden sheath (B). |
| Length | 18.5 cm |
| Width | 3.1 cm |
| Credit Line | The Russian Project: Eastern Siberia, Eugene A. Golomshtok, 1933 |
| Other Number | #19/202 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


