| Object Number | AF5057.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Madagascar |
| Section | African |
| Materials | Fiber |
| Description | Two small square telescoping baskets (.1, .2) and cover (.3). |
| Height | 4.3 cm |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Credit Line | Purchased from H. L. Hill, 1918 |
| Other Number | 97 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




