| Object Number | 2022-9-9 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Peru |
| Section | American |
| Materials | Wood | Pigment |
| Description | Peruvian wood figural finial |
| Height | 33 cm |
| Width | 21 cm |
| Depth | 18 cm |
| Credit Line | Gift of Anne d'Harnoncourt and Joseph J. Rishel, 2022 |
| Other Number | 310 - Collector Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




