Cartonnage
CG2015-4-1199.16
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1199.16 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Four pieces of multicolor cartonnage and a bag of small fragments from a lot of unrelated cartonnage fragments. |
| Height | 0.0625 cm |
| Length | 11.75 cm |
| Width | 8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.