Cartonnage
CG2015-4-1199.13
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1199.13 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Fragment of cartonnage from a footcase from a lot of cartonnage fragments. |
| Height | 1 cm |
| Length | 8 cm |
| Width | 8.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.