Cartonnage
CG2015-4-1199.12
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1199.12 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Fragment of multicolor cartonnage with images of the 4 sons of Horus from a lot of unrelated cartonnage fragments. |
| Height | 0.125 cm |
| Length | 14 cm |
| Width | 4 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.