Cartonnage
CG2015-4-1199.9
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1199.9 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Piece of cartonnage with part of a wig lappet from a lot of unrelated cartonnage fragments. |
| Height | 0.5 cm |
| Length | 8.75 cm |
| Width | 8.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.