Cartonnage
CG2015-4-1199.6
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1199.6 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Fragment of cartonnage from a lot of cartonnage fragments. |
| Height | 0.125 cm |
| Length | 1.75 cm |
| Width | 2.6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.