Cartonnage
CG2015-4-1199.5
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1199.5 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Fragment of multi color cartonnage depicting a goddess with outstretched wings from a lot of cartonnage fragments. |
| Height | 0.5 cm |
| Length | 7.5 cm |
| Width | 5.75 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.