Cartonnage
CG2015-4-1199.2
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1199.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Cartonnage |
| Description | Single fragment from a lot of cartonnage fragments. |
| Height | 0.125 cm |
| Length | 2 cm |
| Width | 2.75 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.