Hearth
Model
2003-31-478
From: Philippine Islands
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | 2003-31-478 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Ceramic |
| Height | 4.5 cm |
| Length | 11 cm |
| Outside Diameter | 8.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1905.10 - Other Number | 62044 - Other Number | 3044PC. - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




