| Object Number | AF4203 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Acholi |
| Provenience | Sudan |
| Section | African |
| Materials | Ceramic |
| Description | Clay |
| Height | 6.3 cm |
| Length | 10.5 cm |
| Outside Diameter | 2 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1912 |
| Other Number | 19887 - Dealer's Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



