| Object Number | CBS15041 |
| Current Location | Collections Storage |
| Section | Babylonian |
| Materials | Clay |
| Inscription Language | Akkadian Language |
| Description | Administrative text. Economic; w/seal impressions all over the surfaces; (Obverse)5x(LoE)2x(Rev)1 lines. |
| Height | 3.5 cm |
| Width | 2.3 cm |
| Thickness | 1.6 cm |
| Credit Line | Babylonian Expedition to Nippur I-IV, 1888-1900 |
| Other Number | P269619 - CDLI Number | B15041 - Old Museum Number | CBS 15041 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
