Poster
2025-18-1.3
From: United States of America | Alaska
Curatorial Section: American
| Object Number | 2025-18-1.3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | United States of America | Alaska |
| Creator | Lance Twitchell |
| Date Made | 2021 CE |
| Section | American |
| Materials | Paper |
| Description | Poster designed by artist Lance Twitchell |
| Length | 201 cm |
| Width | 58 cm |
| Depth | 1 cm |
| Credit Line | Purchased from Lance Twitchell, 2021 |
| Other Number | EP-2021-1-3 - Old Catalog Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




