Finger Mask
Reproduction
NA9285
From: North America | United States of America | Delaware (uncertain)
Curatorial Section: American
| Object Number | NA9285 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | North America | United States of America | Delaware (uncertain) |
| Culture Area | Northeast Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Plaster |
| Description | Enlarged reproduction of NA3881 in plaster. |
| Length | 24 cm |
| Width | 18 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1929 |
| Other Number | NA3881A - Associated Object Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


