| Object Number | 49-30-1.16E |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Japanese |
| Provenience | Japan |
| Period | 20th Century |
| Date Made | Early 20th Century |
| Section | Asian |
| Materials | Wood |
| Inscription Language | Japanese Language |
| Description | Lid. |
| Height | 0.6 cm |
| Length | 33.3 cm |
| Width | 16 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. Masaru Harada via the Martin School, 1949 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

