| Object Number | 44-14-101 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Liberia |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Wooden. The skin on top of the air chambers is missing. |
| Height | 25 cm |
| Length | 103 cm |
| Width | 40 cm |
| Credit Line | Gift of H. S. Oberly, 1944 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




