| Object Number | 70-9-5 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Mendi |
| Provenience | Sierra Leone |
| Culture Area | West Africa |
| Section | African |
| Materials | Seeds | Fiber |
| Description | Same as 70-9-4 |
| Height | 11 cm |
| Length | 34 cm |
| Width | 14 cm |
| Credit Line | Bequest of Samuel Pennypacker, 1970 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
