Jar
38464
From: Panama | Chiriqui Province
Curatorial Section: American
| Object Number | 38464 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Panama | Chiriqui Province |
| Culture Area | Central American |
| Section | American |
| Height | 9 cm |
| Width | 9.5 cm |
| Outside Diameter | 5.5 cm |
| Credit Line | Purchased from Thomas B. Donaldson; subscription of John Wanamaker, 1901 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.