| Object Number | 30-47-78 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | South Arabia |
| Section | Near Eastern |
| Materials | Limestone |
| Iconography | Animal |
| Description | Limestone. Crouched bull on a rectangular plinth. Is it a weight? |
| Height | 2.3 cm |
| Length | 4.7 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Credit Line | Purchased from Quill Jones, 1930 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

