| Object Number | NA10654A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Crow (Culture) |
| Provenience | Montana |
| Culture Area | Great Plains Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Wood |
| Description | Gaming dish (A) and dice (B-H). Wooden. |
| Height | 6.5 cm |
| Outside Diameter | 27 cm |
| Credit Line | Purchased from Ernest E. Murray, 1926 |
| Other Number | 185 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


