| Object Number | 29-224-433 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Mediterranean |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Agate |
| Technique | Intaglio |
| Iconography | Figure? |
| Description | Picture unclear - two figures? rope border; white stone streaked with brown |
| Length | 1.1 cm |
| Width | 0.75 cm |
| Credit Line | Bequest of Maxwell Sommerville, 1904 |
| Other Number | Box 97A B19 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

