| Object Number | 93-9-62.1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ghana |
| Date Made | 1900-1971 |
| Section | African |
| Materials | Ceramic |
| Description | Incense burner (.1) with incense (.2 - .3). |
| Height | 6 cm |
| Width | 7.6 cm |
| Outside Diameter | 6.5 cm |
| Credit Line | Gift of Harvey and Doris Tower, 1993 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




