| Object Number | L-55-15F |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Linen | Plaster | Pigment |
| Description | Fragment from the mask L-55-15E. |
| Length | 24.5 cm |
| Width | 17 cm |
| Depth | 0.2 cm |
| Other Number | 21-46-8 - Philadelphia Museum of Art Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



