| Object Number | NA10680A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Crow (Culture) |
| Provenience | Montana |
| Culture Area | Great Plains Culture Area |
| Date Made | 1860-1880 |
| Section | American |
| Materials | Parfleche |
| Description | A large piece of hide folded. |
| Length | 75 cm |
| Width | 36 cm |
| Credit Line | Purchased from Ernest E. Murray, 1924 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


