| Object Number | NA3578A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Sioux |
| Provenience | United States of America |
| Culture Area | Great Plains Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Stone |
| Description | Pipe (A) with stem (B). |
| Length | 75 cm |
| Width | 9.5 cm |
| Credit Line | Museum Purchase, 1915 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


