| Object Number | 87-16-392 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Spain |
| Locus | Altamira |
| Section | European |
| Materials | Mollusk Shell |
| Description | Limpet/Mollusk Shell. Brown. "Altimira (Patella Sautuoli) 2440" written on it. |
| Length | 5 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 2440 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


