| Object Number | 87-16-390 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France | La Souquette |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Flint. White "La Souquette 1506" written on it. |
| Length | 6.5 cm |
| Width | 3 cm |
| Credit Line | Gift of University of Pennsylvania, Department of Anthropology, 1987 |
| Other Number | 1506 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


