| Object Number | 70-14-21.3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | China |
| Section | Asian |
| Materials | Brass |
| Description | Die used in game called poh kam or lien poh. It is black and white and red. |
| Height | 1.1 cm |
| Length | 1.1 cm |
| Width | 1.1 cm |
| Credit Line | Gift of James K. Gamble Jr., 1970 |
| Other Number | 70-14-21A - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




