Unidentified Object
CG2017-3-41.9
From: Borneo (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-41.9 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Borneo (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Flat rectangular piece of wood with small round hole in center. Evenly stained medium brown. Edges crisp. |
| Length | 19 cm |
| Width | 9.4 cm |
| Thickness | 0.7 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


