Unidentified Object
CG2017-3-41.7
From: Borneo (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-41.7 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Borneo (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Flat rectangular piece of dark brown wood with small rectangular tabs at both ends of one side. One face encrusted with black pigment. Edges rounded, as though worn. |
| Length | 19.2 cm |
| Width | 8 cm |
| Thickness | 0.8 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


