Model Fragment
CG2017-3-41.2
From: Borneo (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-41.2 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Borneo (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Flat piece of light weight wood with decoratively carved edges around one end and halfway along top. On bottom edge two semicircular cut-outs and four small holes (for attachment to something else?). |
| Length | 29.3 cm |
| Width | 5.2 cm |
| Thickness | 0.3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


