Wood Fragment
CG2017-3-42.19
From: Oceania (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-42.19 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Oceania (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Decoratively carved piece of flat dark stained wood, broken off something larger. |
| Length | 9 cm |
| Width | 2.8 cm |
| Thickness | 0.4 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


