Wood Fragment
CG2017-3-42.18
From: Oceania (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-42.18 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Oceania (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Wood fragment broken off corner of some larger object. Stained dark brown, with possible traces of black pigment. |
| Length | 10.3 cm |
| Width | 3 cm |
| Thickness | 1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


