Animal Figure
CG2017-3-42.16
From: Oceania (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-42.16 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Oceania (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Little creature crouching on flat stick carved from same piece of wood. Stained dark brown. |
| Length | 5.8 cm |
| Width | 2 cm |
| Thickness | 1.3 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


