Board
CG2017-3-42.11
From: Oceania (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-42.11 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Oceania (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Flat rectangular wooden board with diamond-shaped extension at top and jagged points along sides (ten points each side). Dark brown with red and black pigment on front face. |
| Length | 19.5 cm |
| Width | 7.9 cm |
| Thickness | 0.9 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


